Dijital Takograf 3 Aylık Dijital Takofraf Araç Verilerini Depolama

tasarim59

Dijital Takograf 3 Aylık Dijital Takofraf Araç Verilerini Depolama

tekirdağ takograf | deniz oto elektrik
tekirdağ takograf

3 Aylık Dijital Takograf Verilerini nasıl indirebilirim?

Kaydedilmiş verilerin dijital takograftan indirilmesi genel olarak kolay bir işlemdir. Analog takograflarda kullanılan kayıt sayfası, dijital takograf uygulamasında yerini taşınması, saklanması ve kayıtlara ulaşmanın daha kolay olduğu akıllı kartlara bırakmıştır. Filo yöneticileri ve kullanıcılar, veri indirme/saklama ile bu verilerin doğru cihazlarla doğru yerlerde muhafaza edilmesi konusundaki hukuki yükümlülükleri konusunda dikkatli olmalıdır.

Dijital takograftan ve akıllı kartlardan veri indirme cihazı kullanılmalıdır.

Veri indirme cihazı bir kablo vasıtasıyla dijital takografın ön kısmında yer alan sokete irtibatlanır. Araç ünitesinden veri indirmek için, şirket kartının takografta bulunan iki kart okuyucusundan birine takılı olması gerekmektedir. Veri indirme işlemi sonrasında, veriler araç ünitesinden silinmeyecek hafızda kalmaya devam edecektir. Araç ünitesi yaklaşık 365 günlük faaliyet bilgilerini hafızasında tutar ve hafızası dolduktan sonra en eskiden başlayacak şekilde verilerin üzerine kayıt yapar.

Sürücü kartındaki veriler, aynı zamanda kartın veri indirme cihazının üzerinde yer alan kart okuyucu yuvasına yerleştirilmesiyle de indirilebilir. Sürücü kartının, üzerindeki kart okuyucu yuvasına takılmasıyla, herhangi bir kablo bağlantısına ya da şirket kartına gerek olmaksızın veri indirme işlemi otomatik olarak başlar. Veri indirme sonrası veriler sürücü kartından silinmez. Sürücü kartı, hafızasında 28 günlük veriyi saklar. Hafıza dolduktan sonra en eski veriden başlayacak şekilde verilerin üzerine kayıt yapılmaya devam edecektir.

Sürücü Kartındaki veriler her 28 günde bir, takograf cihazındaki veriler ise her 90 günde bir indirilmelidir. Bunun yanında filo yöneticileri ve kullanıcılar veri indirme işlemini istedikleri sıklıkta gerçekleştirebilirler.

Tekirdağ web tasarım